Ako prebieha realizovanie platby cez portál Europlatba.sk?

 

 
Odošlite formulár na stránke Zadanie platby.Zároveň Vám na e-mail príde doklad o transakcii, kde uvidíte všetky podrobnosti (kurz, meny, čiastky, účty a i.).
 
Potom vykonáte úhradu bankovým prevodom na zberný účet EasyChange.Akonáhle Vašu platbu zaregistrujeme pripísanú a skontrolujeme jej správnosť čo do výšky a variabilného symbolu, príde Vám o tom automatická správa e-mailom.
 
My odošleme konvertovanú menu na účet príjemcu. Odosielame ju najčastejšie v deň, kedy je pripísaná Vaša platba, ale najneskôr druhý pracovný deň po obdržaní platby od Vás, pokiaľ zaplatíte v závere prevádzkovej doby alebo po jej konci. Po odoslaní platby príjemcovi Vám príde na e-mail PDF doklad o vysporiadaní celej transakcie.

 


Na čo slúži Europlatba.sk?

K úhradám platieb za služby (poslať zálohu na dovolenku, hotel v zahraničí, letenky…) K úhradám platieb za tovar (e-bay, nákup automobilu…) Ak pracujete v zahraničí a chcete si výplatu meniť za lepší kurz ako v banke Potrebujete do zahraničia uhradiť správne poplatky a pod. Vhodné na konverziu mien aj medzi účtami v SR

Prečo využívať systém Europlatba.sk?

Rýchly prevod peňazí v rámci krajín eurozóny a krajín EHP vrátane SR. Bez poplatku v krajinách eurozóny a EHP do bánk podporujúcich SEPA platby. Eurá na zahraničné účty posielame priamo zo zahraničných bánk, tým sa Vy vyhnete poplatku za SEPA platbu vo svojej banke. Vynikajúce konverzné kurzy Vždy dopredu viete, koľko presne zaplatíte, poprípade koľko presne dostane príjemca. Služba je úplne transparentná.

Čo musím urobiť, aby som mohol systém používať?

Je to ľahké. Stačí iba vyplniť formulár na stránke Zadanie platby, odoslať ho a riadiť sa pokynmi na našich stránkach. Zaberie to iba pár minút. Systém je možné využívať kedykoľvek a odkiaľkoľvek.Služba je dostupná 24/7. Platby eur do krajín mimo EHP môžete na formulári zadávať tiež. Ak si nie ste istí, ako ich zadať, konzultujte to s nami určite vopred. Vykonávame iba prevody, kedy dochádza ku konverzii jednej meny na inú menu. Službu nie je možné využiť na jednoduché preposlanie peňažných prostriedkov jednej mene bez konverzie do inej meny.